فزایش مهارت امدادگران خودرو در مناطق شهری و بین شهری

مدیرعامل شرکت امدادخودرو رفاه ایرانیان اعلام کرد: با برگزاری دوره های آموزشی گسترده میزان مهارت پرسنل امدادی این شرکت در مناطق شهری و بین شهری افزایش می یابد.

علیرضا برنجی در گفت و گو با پرشین خودرو، ضمن اعلام این مطلب افزود: این مجموعه با برخورداری از حدود 700دستگاه ناوگان امدادی در مناطق مختلف کشور در گذشته نیز دوره های آموزشی متعددی را با هدف بالا بردن سطح دانش و آگاهی پرسنل امدادرسان خود برگزار کرده و هدفگذاری اصلی خود را بر پایه بالا بردن سطح استاندارهای امدادرسانی استوار کرده است.


وی با بیان اینکه در ابتدای سال جاری نیز برپایی مانورهای امدادی در دستور کار این مجموعه قرار گرفت، افزود: نخستین دوره مانور این شرکت با همکاری سازمان های همچون پلیس راهنمایی و رانندگی، سازمان حمل و نقل و راهداری، سازمان فنی و حرفه ای، هلال احمر، آتش نشانی ، اورژانس و بیمه مرکزی برگزار و پیشرفته ترین شیوه های امدادرسانی به پرسنل این مجموعه آموزش داده شد.


مدیرعامل امدادخودرو رفاه ایرانیان تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این دوره های این است که امدادگران خودرو در بسیاری از موارد ممکن است زودتر از دیگر امدادرسانان در صحنه سوانح حاضر شوند و همین سرعت حضور آنها می تواند در کنترل ترافیک محدوده سانحه، جلوگیری از سد معبر و نجات مجروحین و مصدومین تاثیر گذار باشد.


برنجی با بیان اینکه مربیان آموزشی تمام نهادهای یاد شده در مانورهای آموزشی این شرکت حضور دارند، افزود: برقراری ارتباط نزدیک و موثر با این دستگاهها می تواند کیفیت ارائه خدمات امدادی در سطح کشور را بالا برده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.


وی گفت: در گذشته عدم آگاهی و آموزش مناسب امدادگران خودرو خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته و در مواردی نیز تصادفات ثانویه و حتی نقص عضویا فوت امدادگر را به دنبال داشته و به همین دلیل اولویت اصلی در شرکت امداد خودرو رفاه ایرانیان ارائه خدمات آموزشی به پرسنل امدادی خواهد بود.


برنجی با بیان اینکه راه حل کاستن فاصله امدادرسانی خودرو در ایران با استانداردهای جهانی تمرکز بر موضوع آموزش است، افزود: در نخستین دوره مانور امدادی هماهنگی مطلوبی بین این دستگاهها بعمل آمد و با توجه به اینکه در گذشته چنین رویکردی دنبال نشده بود، می توان در آینده با تجدید این دوره ها به انسجام و هماهنگی عمیق تر بین این دستگاهها دست پیدا کرد.