همایش آموزش عملیات امداد رسانی در زمان حادثه

این همایش با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران، ستاد فعالیت سازمان های مردم نهاد شورای شهر، اورژانس تهران، جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در تاریخ 24 لغایت 28 تیر ماه از ساعت 9 الی 17 برگزار خواهد شد.

دوره آموزش عملیات امداد در زمان بروز حادثه برای امدادرسانان تحت پوشش امداد خودرو رفاه ایرانیان روز شنبه 24تیر ماه به مدت چهار روز در سالن همایش ستاد مردم نهاد شورای شهر تهران برگزار خواهد شد.

علی رضا برنجی مدیر عامل امداد خودرو رفاه ایرانیان در گفت وگو با بورس نیوز با بیان این مطلب افزود: کمبود کلیت ساختاری و سازمانی امدادگران، ارتباط ضعیف درون سازمانی و برون سازمانی در صحنه عملیات، ناکافی بودن و نقصان در ساختار برنامه ریزی یکپارچه برای امدادگران خودرو و خلاء دانش و تجربه از ضروریات برگزار کردن دوره آموزش عملیات امداد در زمان بروز حادثه است.

وی با اشاره به ضرورت آموزش امدادگران، تسریع خدمات امدادرسانی، کاهش خسارت جانی و مالی و هماهنگی بین بخش های مختلف در زمان بروز حادثه، تصریح کرد: افزایش ایمنی، بالا بردن توانایی امدادرسانان و توانایی برخورد با مصدوم از دیگر عواملی است که در این دوره آموزشی به آن توجه خواهد شد.

وی گفت: تمامی امدادگران فنی این مجموعه موظف هستند که گواهینامه فنی و حرفه ای حمل و یدک انواع خودروها را داشته باشند.

برنجی با اشاره به این که تمامی امدادگران امداد خودرو رفاه ایرانیان دوره کمک های اولیه پزشکی را خواهند گذراند، افزود: دوره آموزشی عملیات امداد در زمان بروز حادثه برای تسریع در خدمات امدادی از ضروریات یک امدادرسانی به شمار می رود که امدادگران امداد خودرو رفاه ایرانیان با گذراندن این دوره ها مدارک مربوطه را دریافت می کنند.

مدیر عامل امداد خودرو رفاه ایرانیان ارائه خدمات رسانی امدادی در ایران را با دیگر کشورها مقایسه کرد و افزود: امدادگران ایرانی باید تلاش کنند استانداردهای بین المللی را در ارائه خدمات به خودروهای آسیب دیده رعایت کنند که یکی از این عوامل مدیریت عملیات امداد در زمان بروز حادثه است.

وی همچنین به استفاده صحیح از دانش فنی، مکانیکی و انسانی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: این عوامل می تواند در کاهش فشار روانی به راننده موثر باشد.

برنجی با تاکید بر این که امدادرسانی به موقع به خودرو آسیب دیده موجب کاهش 80 درصدی ترافیک خواهد شد، تاکید کرد: در نظر داریم با آموزش امدادگران این مجموعه سطح استاندارد امداد خودرو رفاه ایرانیان را به استانداردهای جهانی نزدیک کنیم.

گفتنی است این همایش با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران، ستاد فعالیت سازمان های مردم نهاد شورای شهر، اورژانس تهران، جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در تاریخ 24 لغایت 28 تیر ماه از ساعت 9 الی 17 برگزار خواهد شد.