امدادرسانی شبانه روزی به خودروها در نوروز

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا برنجی در یک نشست خبری با اشاره به آغاز امدادهای نوروزی به مسافران جاده های کشور گفت: با توجه به اوج سفرهای برون شهری در ایام پایانی سال و نوروز، طرح امدادرسانی نوروزی به صورت شبانه روزی و با حضور بالغ بر 680 دستگاه خودروی امدادی در کشور آغاز شده است. مدیرعامل شرکت امداد خودروی رفاه ایرانیان افزود: در کنار خودروهای امدادی، 135 کانکس و چادر امدادی نیز در سراسر کشور اقدام به امدادرسانی به مسافران نوروزی خواهد کرد و بر این اساس، با توجه به نحوه چینش و استقرار گروههای امدادی، زمان انتظار امداد خواهان در نوروز سال 91 به میانگین 30 دقیقه در کشور می رسد.
وی تصریح کرد: بر این اساس خدمات امدادی خودروسازان بزرگ از جمله مدیران خودرو، زاگرس خودرو، آسان موتور و نگین خودرو به صورت انحصاری تحت پوشش قرار خواهد گرفت و بر این اساس در راههای مواصلاتی کشور، نسبت به استقرار ایستگاههای ثابت و سیار امدادی از تاریخ 25 اسفندماه تا 20 فروردین ماه در سطح استانها اقدام خواهد شد.
به گفته برنجی، این امدادها در 320 شهر و 53 هزار کیلومتر از جاده های کشور به اجرا در می آید.
وی اظهار داشت: دارندگان کارت اشتراک که با هزینه 5 هزار تومانی تهیه شده است، می توانند از 30 درصد تخفیف برای پوشش بیمه بدنه، 20 درصد تخفیف خدمات امداد و تعمیرگاه بهره مند شوند، این درحالی است که کارتها دارای کد محرمانه است.