حداکثر زمان انتظار برای امدادرسانی خودرو 25 دقیقه

تهران - مدیر عامل امداد خودرو رفاه ایرانیان گفت:

تلاش ما برای امدادرسانی کاهش 20 درصدی زمان انتظار مردم نسبت به سال گذشته است، به نحوی که امسال حداکثر زمان انتظار برای دریافت خدمات امدادی 25 دقیقه خواهد بود.
[
حداکثر زمان انتظار برای امدادرسانی خودرو 25 دقیقه]

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ˈعلیرضا برنجیˈ روز سه شنبه در نشستی خبری بر لزوم گسترش امدادرسانی جاده ای توسط بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: یکی از دلایل عدم پیشرفت امدادرسانی خودرو در کشور اجازه ندادن به بخش خصوصی برای حضور فعال در این حوزه است.

وی با اشاره به تشکیل کنسرسیومی امدادی با حضور خودروسازان و نمایندگی های استانی آنها به منظور ارایه امداد نوروزی به خودروهای مسافران، گفت: در نوروز 92 این کنسرسیوم در بیش از 360 شهر کار امدادرسانی را انجام خواهد داد که از 23 اسفند ماه جاری تا 20 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، امداد نوروزی با 974 واحد خودرویی و یک هزار و 200 امدادگر فنی در جاده ها مشغول به کار خواهند بود که مجوزهای لازم را از پلیس راهور ناجا کسب کرده و بر روی شیشه خودروهای خود نصب خواهند کرد.

برنجی افزود: در این طرح 180 پایگاه ثابت و سیار تدارک دیده شده که در ورودی ها و خروجی های شهرهای توریستی و زیارتی مستقر خواهند شد و در قالب گشت های خودرویی، کانکس و چادر امدادرسانی خواهند کرد.

وی در خصوص نحوه شناسایی امدادگران خودرو گفت: این افراد دارای کارت شناسایی امدادگری و لباس مصوب هستند و در غیر این صورت برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: شبکه تعمیرگاهی خودروسازان حاضر در این کنسرسیوم نیز به صورت کشیک نوروزی آماده باش خواهند بود.

برنجی از امدادرسانی ویژه در استان خوزستان به منظور خدمات رسانی به کاروان های راهیان نور خبر داد و گفت: تلاش می کنیم با هماهنگی های به عمل آمده برای خودروهایی که امکان امداد بالینی ندارند، در اسرع وقت خودروها را تحویل عاملیت مجاز دهیم.