طرح امداد نوروزي گروه خودروساز خارجي از امروز(25 اسفند ماه جاري) آغاز شد و تا 20 فروردين سال 1393 ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري موج، عليرضا برنجي، مدير عامل شرکت امداد خودرو رفاه ايرانيان، با اعلام اين خبر گفت: در طرح امداد نوروزي امسال 1174 ناوگان امدادي در تمام استان هاي کشور، 182 ايستگاه به صورت ثابت و 52 نماينگي امدادي به صورت شبانه روزي فعاليت خواهند داشت.
وي که در جمع مديران خدمات پس از فروش شرکت هاي خودروسازي خارجي سخن مي گفت، اظهار داشت: 72 خودرو با تجهيزات فني وقطعات متعلق به گروه خودروساز خارجي در طرح امداد نوروزي در کنار ما خدمات رساني خواهند کرد.
به گفته ي برنجي، طرح ويژه ي امداد نوروزي براي استان تهران در محورهاي ورودي و خروجي اين کلان شهر نيز از سوي استانداري تهران به امداد خودرو رفاه ايرانيان سپرده و به همين منظور ايستگاه هايي در آبعلي، ساوه، قم، فيروزکوه، پرديس، لواسان و سمنان به صورت رفت و برگشت داير شده است.
مدير عامل امداد خودرو رفاه ايرانيان همچنين از پوشش خاص خدمات امدادي در «شميرانات» و «ري» به دليل پيش بيني تردد بيشتر مسافران طي ايام نوروز در اين دو بخش خبر داد. 
برنجي در ادامه سخنان خود از برنامه ريزي براي دستيابي به ميانگين زمان انتظار 25 دقيقه در طرح امداد نوروزي اين شرکت امدادي خبر داد و تصريح کرد: تعرفه هاي امداد خودرو رفاه ايرانيان بدون تغيير نسبت به سال قبل اعمال خواهد شد و اين تعرفه قابل رويت براي امدادخواهان است و در صورت هرگونه شکايت در اين خصوص، واحد بازرسي آمادگي دريافت آن را دارد.
مدير عامل امداد خودرو رفاه ايرانيان يکي از بزرگترين چالش هاي پيش روي فعاليت امداد را ناهماهنگي سازمان هاي کشور در ارائه ي مجوز فعاليت امدادي دانست و تأکيد کرد: شرکت هاي امداد خودرويي کشور نيازمند ساماندهي است؛ چراکه هم اکنون مشاهده مي شود که بسياري از امدادهاي متفرقه بدون آرم و نشان و هيچ شماره ي تلفني در اقصي نقاط کشور به فعاليت امدادي مي پردازند و متأسفانه تاکنون مشکلات بسياري را براي مردم رقم زده اند.
وي ادامه داد: در گام اول مي توان در استان هاي پر تردد کشور نسبت به اطلاع رساني در خصوص واحدهاي امدادي مجاز اقدام کرد و در گام بعد با ايجاد يک انسجام بين دو سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي(مجري اعطاي مجوز امداد در خارج از شهر) و سازمان شهرداري ها و دهياري ها(مجري اعطاي مجوز امداد در درون شهرها) به چالش هاي موجود در اين بخش خدماتي و حساس کشور پايان دهيم.
برنجي همچنين از دو خواسته ي خود براي تحقق امدادرساني ها در کمترين زمان، و با کيفيت مطلوب خبر داد و اين خواسته ها را ابتدا "نوسازي ناوگان امدادي" و سپس "موضوع بيمه رانندگان امدادي" دانست که در صورت تحقق آن کمک بزرگي به موضوع پياده سازي و اجراي صحيح امداد و خدمات امدادي براي رضايت مندي بيش از پيش مردم عزيزمان در کشور خواهد شد.
مدير عامل امداد خودرو رفاه ايرانيان در پايان خاطرنشان کرد: در طرح امداد نوروزي گروه خودروساز خارجي به محصولات شرکت هاي اطلس خودرو (خودروهاي کيا)، آسان موتور (محصولات هيونداي)، نگين خودرو (خودروهاي رنو)، جيليران موتور (محصولات جيلي) و بم خودرو (محصولات ليفان و JAC) خدمات امدادي ارائه مي شود.
يادآور مي شود که امداد خودرو رفاه ايرانيان با شماره 64026 -021 پاسخ گوي امدادخواهان و ارائه خدمات امدادي است.